Aktuality

Call for entries: Hledáme hrané, krátké a dokumentární filmy pro 17. ročník Nisa Film Festivalu

Ve dnech 12. až 17. května 2020 se v česko-německo-polském trojzemí uskuteční 17. ročník Nisa Film Festivalu. Organizátoři ze sdružení Kunstbauerkino v Großhennersdorfu proto opět hledají soutěžní příspěvky pro kategorie hraný film, krátký film a dokumentární snímek, na které čeká celkem devět Ryb z Nisy (sošek pro vítěze jednotlivých kategorií) a finanční odměna v celkové výši zhruba 21.000 eur. Kromě nejlepšího filmu z každé kategorie a cen publika je udělována mj. cena za nejlepší herecký výkon, nejlepší scénář a nejlepší scénografii. Kromě toho je zvláštní cena věnována filmu z celého programu festivalu, který se věnuje porozumění sousedních států Německa, Polska a České republiky.

Soutěžních kategorií v rámci 17. Nisa Film Festivalu se mohou zúčastnit snímky z let 2019 a 2020, které byly produkovány, resp. koprodukovány alespoň v jedné ze sousedních zemí, tj. v Německu, Polsku nebo České republice. Přihlášky přijímáme do 15. prosince 2019. Výběr filmů proběhne do poloviny dubna 2020..


Více informací a přihlašovací formulář naleznete on-line na adrese www.neissefilmfestival.net.

Přihlášky je kromě toho možné zasílat prostřednictvím www.filmfestivallife.com/Neisse-Film-Festival.


Jeden festival – tři země! Mimořádný a jedinečný na tomto filmovém festivalu je přesah žánrů a jeho trinacionální charakter s přeshraničními filmovými představeními na 20 promítacích místech v regionu česko-německo-polského trojzemí podél řeky Nisy, jakož i bohatý doprovodný program zahrnující výstavy, autorská čtení, koncerty a večírky, který je připravován ve spolupráci s partnery ve všech třech zemích. Od roku 2004 nabízí Nisa Film Festival fórum mladým filmařům z Německa, Polska a České republiky. Publiku v sousedních zemích však rovněž představuje filmy již etablovaných režisérů a věnuje se aktuálním tématům.